Kralendijk, 30 juni 2026 – Water – en Energiebedrijf Bonaire N.V (WEB) maakt de tarieven bekend die per 1 juli 2026 van kracht worden voor elektriciteit en drinkwater. Ten opzichte van de tarieven per 1 januari 2026 zijn er zowel dalingen als stijgingen.
Vast gebruikstarief – daling
Bij de tariefstelling per 1 januari 2026 was er bij de betrokken Ministeries nog niet voldoende subsidiebudget beschikbaar om de vaste gebruikstarieven voldoende te kunnen verlagen. WEB heeft intensief samengewerkt met het Ministerie van Economische Zaken (EZK) het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (I&W) en andere stakeholders voor additionele subsidies van de vaste gebruikstarieven. Inmiddels is aanvullend budget vrijgemaakt. Dit maakt het mogelijk om de vaste gebruikstarieven per 1 juli 2026 verder te verlagen.
Voor elektriciteit geldt de verlaging voor alle aansluitingscategorieën. Voor de aansluitingen t/m 3*35 Ampère geldt een daling van 25% van USD 47,80 per maand naar USD 35,85 per maand. Voor drinkwater geldt voor de normale ½ inch aansluiting een verlaging van USD 11,60 per maand naar USD 3,54 per maand.
Voor de tarieven van alle overige aansluitingen verwijzen we u naar onze website.
Variabel gebruikstarief elektriciteit – stijging
Als gevolg van de aanzienlijke stijging van de dieselprijs door het conflict tussen de Verenigde staten en Iran stijgen de kosten voor het produceren van elektriciteit door ContourGlobal Bonaire en stijgt daarmee het variabel gebruikstarief voor elektriciteit (per kWh) fors.
De Variabele tarieven die per 1 juli 2026 ingaan, stijgen van USD 0,3868 naar USD 0,5021 per kWh. Hierbij merken wij op dat WEB en CGB op slechts 32% van de tarieven invloed hebben. Dus ca. 68% van het tarief is afhankelijk van brandstof. Dit onderstreept het belang van het initiatief van WEB en CGB om de windmolens te realiseren. Daarom blijft CGB, WEB, OLB tezamen met stakeholders, zich ondertussen actief inspannen om de tarieven minder afhankelijk te maken van olieprijzen.
Tarief Pagabon – stijging
Door de combinatie van een lager vast gebruikstarief en een hoger variabel gebruikstarief stijgt het Pagabon-tarief per saldo met 9,6%. Dit is een stijging van USD 0,6062 naar USD 0,6642.
Deze stijging valt lager uit, doordat de verlaging van de vaste tarieven de stijging van de olieprijzen deels competeert.
Facturatie
De nieuwe periodieke tarieven elektriciteit en drinkwater worden toegepast op de facturen vanaf de verbruiksperiode met een startdatum in juli 2026. Voor afnemers op basis van Pagabon geldt dat het gewijzigde tarief direct zichtbaar is vanaf 1 juli 2026.
WEB Bonaire, CGB, OLB en andere stakeholders werken intensief samen om Bonaire duurzamer te maken en om de tarieven minder afhankelijk te maken van brandstof.

